1. מלונות פתאל
  2. >
  3. https://www.fattal.co.il/david-fattal אודות דוד פתאל

אודות דוד פתאל

מעט היסטוריה על מייסד רשת מלונות פתאל, דוד פתאל

 
עד שהקים את רשת פתאל בשנת 1998, עבר דוד פתאל תחנות רבות וחשובות בחייו שסייעו לו לבסס את מקומו החשוב בעולם המלונאות בישראל.

הצלחתו של פתאל נחשבת ליוצאת דופן בעיקר בזכות העובדה ש"צמח מלמטה". את צעדיו הראשונים בתחום עשה בתפקידים בסיסיים דוגמת מנהל משמרת ערב במלון דן כרמל בחיפה, מנהל אירועים ומנהל מכירות במלון. 5 שנים לאחר מכן, ב-1985, קודם לתפקיד סמנכ"ל מלון דן אכדיה ועד סוף שנות ה-80 ניהל את מלונות סונסטה ים המלח (כיום לאונרדו קלאב ים המלח) והמלך שלמה אילת.
 

עשור חדש של הצלחות

שנות ה-90 זימנו לדוד פתאל פריצת דרך משמעותית בדרכו המקצועית. ב-1992 בחרה בו חברת אפריקה-ישראל לייסד עבורה את רשת הולידיי אין, אותה פיתח בתוך 5 שנים לרשת המונה 10 בתי מלון בישראל.

בשנת 1998, בשיא הצלחתו כשכיר, החליט לצאת לדרך עצמאית וייסד את חברת פתאל לניהול מלונות בע"מ. המלון הראשון שניהלה היה מרידיאן אילת – לשעבר מלון U סוויטס אילת. לאחרונה רשת פתאל רוכשת מבני מלונות, ולאחר שיפוץ וריענון יסודיים היא משלבת אותם באחד ממותגיה. לרשת 41 בתי מלון וכ-8,111 חדרי מלון בישראל.
 

הצלחה בינלאומית

בשנת 2006 השיק דוד פתאל את מותג מלונות לאונרדו בגרמניה. בשנים לאחר מכן פתחה הרשת בבעלותו מלונות נוספים של מותג לאונרדו במדינות דוגמת שווייץ, בלגיה, הונגריה, אוסטריה, אנגליה, אמסטרדם, ספרד ועוד. המותג לאונרדו פועל ב-138 בתי מלון מתוכם - 28 בישראל ו-110 באירופה.
 
"עסקת אזורים" עליה חתם ב-2009 הפכה את פתאל לרשת בתי המלון הגדולה בישראל. בעסקה זו נרכשה תמורת 970 מיליון שקלים חברת אזורים תיירות שהחזיקה ב-12 מלונות שרתון ואקור. לאחר רכישתם הוטמעו מלונות אלה במותגים הקיימים דוגמת לאונרדו, הרודס ומג'יק.
 

רשת מלונות פתאל במאה ה-21

בעשור השני של שנות ה-2,000 דוד פתאל מצעיד קדימה את הרשת ומשיק מלונות נוספים ליד הים באתרי תיירות חדשים דוגמת הרצליה, נתניה, אשדוד וחיפה. בתי מלון אלה הוקמו לאחר בחינה מדוקדקת של דפוסי הנופש בישראל, כמו גם בחינה מעמיקה של ביקוש הולך וגובר למלונות איכותיים במחיר הוגן.

כיום מונה רשת פתאל 41 בתי מלון ב-14 אזורי נופש בישראל ומציעה תמהיל עשיר ומגוון לכל סוגי החופשות: הכל כלול, חופשת ספא, נופש לצעירים, חופשה יוקרתית על הים, מלונות בוטיק ונופש עסקי. דוד פתאל ממשיך להצעיד את החברה קדימה ולראייה, נבחר לרשימת 100 האנשים המשפיעים לשנת 2016 במגזין "דה מרקר".
 

תורמים לקהילה באהבה

מיום היווסדה חרטה פתאל על דגלה את חשיבות התרומה לקהילה. לאור זאת היא מקפידה להעסיק בבתי המלון השונים עובדים בעלי צרכים מיוחדים בתפקידים מגוונים, ומקיימת פעילויות שונות למען קשישים, נכים, נשים ועוד.
 
קראו עוד על דוד פתאל:
דוד פתאל במגזין דה מרקר – 100 המשפיעים